NIE TYLKO ŁOWIMY RYBY
Dodane przez kolozablocie dnia

 

Remont przepławki dla ryb łososiowatych, sprzątanie jazu na rzece Sole.

 

Zamieszczamy artykuł, który opublikował na swojej stronie profil - Społeczeństwo Wędkarzy Polskich NASZE WODY.

23 sierpnia.

Dzień dobry dla wód powiatu Żywieckiego.

Dzisiejszy dzień opiewał między innymi o remont przepławki na jazie w Żywcu i sprzątaniu poniższego koryta rzeki Soły. Mamy poczucie satysfakcji współpracując z Kołem Żywiec_Zabłocie, które chcemy przy okazji tego artykułu wyróżnić za działanie na rzecz dobra wód.

Mamy poczucie satysfakcji współpracując dziś z wyżej wymienionym kołem i SSR Żywiec - Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego. Jesteśmy przekonani, że warto wspierać wszystkich, dla których jedynym i głównym celem jest dobro wód. Zdecydowanie tacy ludzie „perełki” wbrew pozorom mogą znajdować się wśród SSR jak i Kół wędkarskich w całej Polsce.

Warto już dziś zainteresować się czy takie koła u was istnieją i przenosić swoje kartoteki aby wspierać i pomagać rozwijać się tym, którym naprawdę zależy i na to zasługują. To w takich kołach warto pozostawiać swoje pieniądze, dając im szansę na ewentualny rozwój.. Mamy wiele przemyśleń w tych kwestiach i z naszego punktu widzenia to o czym piszemy jest jedną z najlepszych dróg.. Kolejną jest całkowite zaprzestanie opłacania składek, jednak wiele miłośników wędkarstwa aktywnego nie może sobie pozwolić na zrezygnowanie z kontaktu z naturalnym środowiskiem wodnym, które jest częścią ich życia.

Tak więc inicjatywa Koło PZW Żywiec-Zabłocie związana z usprawnieniem możliwości migracyjnych rybom łososiowatym bardzo nam się spodobała, dlatego też postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia, wspierając to koło w działaniach na rzecz dobra wód.

Przy okazji dziękujemy komendantowi terenowemu koła Żywiec_Zabłocie za zaangażowanie, pracę i użyczenie swojego prywatnego sprzętu niezbędnego do wykonywania prac podczas remontu przepławki.

W międzyczasie prac przy przepławce podjęliśmy się sprzątania odcinka Soły poniżej jazu wraz z komendantem i jednym z Jego strażników. Wyciągając wspólnie z koryta liczne opony i śmieci, które przybyli w późniejszym czasie strażnicy pomogli nam wyciągnąć na brzeg aby służby porządkowe mogły je odebrać. Udał się również przenieść uwięzione przed jazem ryby w tym pstrąga potokowego widocznego na fotografiach.

Wydarzyło się coś jeszcze, ale o tym napiszemy przy następnej okazji, miejmy nadzieję, że w międzyczasie coś więcej się wyjaśni. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy faktycznie działają dla dobra naszych polskich wód i tym którzy to wspierają. Pamiętajmy i powtarzajmy, wody są nasze.

Więcej zdjęć na profilu    Społeczeństwo Wędkarzy Polskich NASZE WODY   

 Zapraszamy do polubienia profilu Nasze Wody.