PZW KOŁO ŻYWIEC-ZABŁOCIE
   STRONA GŁÓWNA OPŁATY ZA ZNAKI 2019 ARTYKUŁY GALERIA FORUM WĘDKARSKIE REGULAMIN FORUM PZW KOŁA ŻYWIEC - ZABŁOCIE   
 DANE ADRESOWE
ZARZĄD KOŁA

MAPA DOJAZDU DO SIEDZIBY KOŁA PZW ZABŁOCIE -ŻYWIEC

DANE ADRESOWE

 ZAWODY WĘDKARSKIE
ZAWODY WĘDKARSKIE

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

 Na Forum
Najnowsze Tematy
SSR
WYPRAWA NAD BAŁTYK
DOBRA WIADOMOŚC
JAKIE RYBY W TYM ROK...
Na początek
Najciekawsze Tematy
NIE TYLKO DLA KAR... [50]
OGŁOSZENIA,KOMUNI... [39]
WĘDKOWANIE NAD JE... [23]
HUMOR WĘDKARSKI [14]
POGAWĘDKI O WĘDKO... [10]
 Witamy

KOŁO PZW ŻYWIEC ZABŁOCIE

tel. 693 111 775, po godz.15,00

e-mail: pzwkolozablocie@wp.pl 

 

  ZAWODY MUCHOWE 2019


XV BŁĘKITNA WSTĘGA RZEKI SOŁY - MISTRZOSTWA KOŁA 2019
 
W dniu 11 maja, odbyły się zawody w kategorii muchowej na rzece Sole. 
Po klasyfikacji wyników wyłoniono Mistrza Koła na rok 2019.
I miejsce zajął - kol. Rafał Duraj i tym samym został
Mistrzem Koła PZW Zabłocie Żywiec w tej dyscyplinie.
II miejsce - kol. Michał Borys, 
III - kol. Artur Marek.
 
 

 

 

 

  PUCHAR PREZESA MPWiK - MISTRZOSTWO KOŁA

 

PUCHAR PREZESA ZARZĄDU MPWiK 

 

W niesprzyjających warunkach atmosferycznych, odbyły się pierwsze zawody spławikowe o XXI Puchar Prezesa Zarządu MPWiK w Żywcu, organizowane przez nasze koło. Po zawodach wyłoniono Mistrza Koła w kategorii spławikowej na rok 2019.

I miejsce i Mistrza Koła zdobył – kol. Marek Ryczek,

II miejsce zajął – kol. Dariusz Szafran,

III miejsce – kol. Józef Pawłowski,

IV – kol. Wojciech Pawłowski,

V – kol. Janusz Gawron,

VI – kol. Janusz Błachut.

Puchar i nagrody wręczyła Pani Prezes Zarządu MPWiK – Halina Staszkiewicz oraz Prezes Koła PZW Zabłocie Żywiec. W zawodach uczestniczyły 33 osoby.

 

 

 

  SPRZĄTANIE J.ŻYWIECKIEGO

 

SPRZĄTANIE J.ŻYWIECKIEGO

 

Dzisiaj w ramach akcji Żywiec EKOMOBILIZACJA wspólnie z Koalicją Marek Ziem Górskich, Wodami Polskimi RZGW - zlewnia Żywiec, PZW Koło Żywiec Miasto, Społeczną Strażą Rybacką Powiatu Żywieckiego, sprzątaliśmy brzegi Jeziora Żywieckiego, (brzeg Łękawki oraz Moszczanki). W akcji wzięło udział 90 osób i zebrano ponad 3,5 t śmieci.

Wszystkim uczestniczącym w sprzątaniu a szczególnie wędkarzom z naszego koła serdecznie dziękuję.

Serdeczne podziękowania dla kol. Marcina Majchra za efektywną obsługę transportową.

Prezes koła PZW Zabłocie Żywiec Bogusław Juźwa.

 

 

  WALNE ZGROMADZENIE

 

WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE

 

    Jak co roku, wędkarze koła PZW Zabłocie Żywiec spotkali się na kolejnym Walnym Zebraniu Sprawozdawczym. W zebraniu tym wzięło udział prawie 50 członków koła którzy w roku minionym świętowali 45 lecie istnienia swojego Koła PZW.

Zebranie zaszczycili swoją obecnością goście,

Burmistrz Miasta Żywca – Pan Antoni Szlagor,

Prezes Zarządu Okręgu PZW – kol. Wojciech Duraj.

   Podczas trwania zebrania poruszono wiele istotnych tematów dotyczących społeczności wędkarskiej oraz społeczności lokalnej. Do podstawowych poruszanych problemów to zarówno ochrona wód a także ochrona środowiska naturalnego na Żywiecczyźnie. Szeroko został omówiony problem, znaczącej utraty pojemności Jeziora Żywieckiego jego zanieczyszczenie i zarastanie wszelkiego rodzaju roślinnością co powoduje jego zanikanie jako zbiornika retencyjnego. Pan Burmistrz zapoznał wędkarzy o planach dotyczących ścieżki rowerowej na odcinku Lasek Wita – Łękawica.

Dyskusję problemową zakończono zobowiązaniem o wzajemnej współpracy w zakresie planowanych przedsięwzięć w roku bieżącym.

 

  JUBILEUSZ 45- LECIA KOŁA

 

 

       22 września zostały zorganizowane uroczystości 45-lecia istnienia Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Zabłocie Żywiec. Uroczystości jubileuszowe zorganizowane zostały w Zajeździe ,,Dębina” w Sporyszu. W uroczystościach liczny udział wzięli członkowie naszego Koła jak również zaproszeni goście. Znana z pojemności sala z trudem pomieściła zebranych, którym często towarzyszyły rodziny.

Uroczystości rozpoczął Prezes Koła Bogusław Juźwa powitaniem zebranych Kolegów wędkarzy oraz zaproszonych gości w osobach:

- Burmistrza Miasta Żywca - Pana Antoniego Szlagora,

- Naczelnik wydz. kultury i współpracy z zagranicą – Panią Jolantę Gruszkę,

- Prezesa Zarządu Okręgu Bielsko Biała – Pana Wojciecha Duraja,

- Przedstawicieli Koła PZW Węgierska Górka,

- Przedstawiciela koła PZW nr 3 Bielawa – Pana Bolesława Mizerackiego,

- Społeczność Przedszkola Ekologiczno Językowego Mały Naukowiec w Żywcu.

Po przywitaniu zebranych, dzieci z Przedszkola „Mały Naukowiec”, uświetniły nasz jubileusz specjalnym występem prezentując rodzimy folklor. Po występie przedstawicielka przedszkola z rąk prezesa otrzymała podziękowanie za przygotowanie dzieci do występów a wszystkie dzieci nagrodzone przez zebranych oklaskami otrzymały torby pełne słodyczy i drobnych upominków. Prezes dziękując za występ zaznaczył fakt wzajemnej współpracy oraz udział przedszkolaków i nauczycieli w organizowanych przez nasze koło przedsięwzięciach ekologicznych. W części oficjalnej Prezes Koła pokrótce odczytał historię Koła oraz podsumował jego dorobek, oparty na pracy społecznej członków. Przystąpiono do podziękowań zaproszonym gościom za dotychczasową współpracę oraz udzieloną pomoc w organizowanych przedsięwzięciach przez koło Zabłocie Żywiec na rzecz ogółu społeczności wędkarskiej. Obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta Żywca – Pan Antoni Szlagor, nawiązał do zasług jakie Koło PZW Zabłocie Żywiec położyło w realizacji działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, ochrony i czystości wód oraz przyrody ojczystej. Podkreślił też prężną działalność Koła w zakresie organizacji licznych zawodów wędkarskich różnego szczebla a także promowania tej formy aktywnego wypoczynku jako formy rekreacji w naszym regionie. Burmistrz Miasta zwrócił również szczególną uwagę na organizowanie konkursów ekologicznych oraz imprez adresowanych do dzieci i młodzieży. Przekazał wszystkim zebranym i wędkarzom życzenia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności oraz taaaakiej ryby.

Następnie przystąpiono do wręczenia odznaczeń związkowych przyznanych dla naszych kolegów przez Zarząd Główny PZW w Warszawie. W ceremonii wręczania odznaczeń, wzięli udział Burmistrz Miasta Żywca - Antoni Szlagor, Prezes Zarządu Okręgu PZW Bielsko Biała – Wojciech Duraj, Prezes Koła PZW Zabłocie Żywiec - Bogusław Juźwa.

Złotą odznakę ,, Za Zasługi Dla Wędkarstwa Polskiego otrzymali:

- Kol. Andrzej Kubalica,

- kol. Maurycy Gorgoń.

Za swoją długoletnią działalność, propagowanie wędkarstwa na Żywiecczyźnie oraz zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego wyróżnienia w formie Pamiątkowego Medalu Miasta Żywca wraz z aktami nadania z rąk Burmistrza Pana Antoniego Szlagora oraz Prezesa Wojciecha Duraja otrzymali:

- Kol. Adam Urbański,

- Kol. Edward Gawron,

- Kol. Józef Socha,

- Kol. Edward Mikołajczyk,

- Kol. Wojciech Satława,

- Kol. Stanisław Gołuch,

- Kol. Ryszard Oleksa,

- Kol. Piotr Pyclik,

- Kol. Jan Gibas.

Podziękowanie za całokształt swojej pracy społecznej otrzymali:

- Kol. Stanisław Kupczak,

- Kol. Wiesław Kucharski,

- Kol. Józef Dziedzic,

- Kol. Antoni Habrych,

- Kol. Marek Okrzesik,

- Kol. Romowie z miasta Żywca.

Za pomoc materialną podziękowania otrzymali:

- Kol. Wojciech Świniański – właściciel Piekarni z Tradycją w Wieprzu,

- Firma ,,Permed” ze Skoczowa,

- Kol. Rafał Harężlak.

Po uroczystości wręczania podziękowań najmłodszy samodzielny wędkarz Koła – 9 letni Dominik Kumorek, wręczył byłym Prezesom koła, Kol. Adamowi Urbańskiemu oraz Kol. Stanisławowi Kupczakowi, kwiaty, natomiast kol. Dominik otrzymał od seniorów List Gratulacyjny oraz nagrodę.

Na zakończenie części oficjalnej wręczono Puchar i nagrody dla najlepszych zawodników, którzy uczestniczyli w zawodach wędkarskich o XIV Puchar Burmistrza Miasta Żywca.

Puchar i nagrodę za I miejsce otrzymał Marek Ryczek. Łącznie uhonorowano nagrodami za zajęte miejsca od 1 - 15.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego posiłku który zakończył oficjalny przebieg programu jubileuszu. W uroczystości ogółem wzięło udział 130 osób.

Tym samym rozpoczynamy następny okres wytężonej pracy na rzecz ekologii i pięknego hobby jakim jest wędkarstwo.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM PROFILU FACEBOKA      https://www.facebook.com/pzwkolozablocie/

Foto: Aleksandra Pyclik   ZARYBIENIE NARYBKIEM PSTRĄGA

 

Zarybianie narybkiem pstrąga potokowego

 

           Dzisiaj tj. 18 września, przy współudziale Okręgu PZW Bielsko Biała, zarybiliśmy rzekę Sołę i jej dopływy narybkiem pstrąga potokowego. Piękne i w znakomitej kondycji rybki poszły do wody. W zarybieniu udział brali koledzy z koła Węgierska Górka a także Żywiec Miasto. Szczególne podziękowania dla Wiceprezesa Okręgu Andrzeja Kubalicy, Łukasza Koniecznego, Tomasza Knapka oraz SSR z Okręgu PZW Bielsko Biała.

 

 

 

 

  ZAWODY O PUCHAR SENIORA

 

PUCHAR SENIORA

W miesiącu lipcu na akwenie J.Żywieckiego odbyły się zawody dla seniorów.

I miejsce zajął - kol. Adam Urbański,

II miejsce - kol. Józef Pawłowski,

III - kol. Janusz Błachut,

IV - kol. Tadeusz Pawłus,

V - kol. Piotr Pyclik,

VI - kol. Wiesław Kucharski.

 

  PUCHAR MIASTA ŻYWCA

W dniu 30.06.2018 odbyły się zawody gruntowe na Łękawce o XIV Puchar Miasta Żywca z okazji jubileuszu 750 - lecia miasta Żywca. Zawodnicy stawili się na miejsca o godz. 6.00. Sędzią głównym zawodów był nasz kolega z koła PZW Bielawa – Pan Bolesław Mizeracki.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – kol. Machała Józef,

II miejsce – kol. Janusz Błachut,

III miejsce – kol. Krystian Pawłowski.

O godzinie 16.00 rozpoczęły się uroczystości w związku z jubileuszem miasta Żywca w szałasie na Dębinie. Na tę uroczystość przybył Burmistrz Miasta Żywca p. Antoni Szlagor. Po wysłuchaniu hejnału miasta Żywca i krótkim przemówieniu pogratulował związkowi owocnej i długoletniej współpracy oraz uroczyście wręczył główną nagrodę: Puchar Miasta Żywca, a następnie pozostałe nagrody w postaci akcesoriów wędkarskich wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w zawodach. W uroczystości brało udział ponad 120 osób. Po uroczystym obiedzie rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Nasi wędkarze, którzy w większości przybyli ze swoimi małżonkami pokazali, że Koło Zabłocie jest zintegrowaną grupą i świetnie potrafi się bawić.

 

 

 

  PRZEMARSZ

 

 Nasze koło brało udział w uroczystym korowodzie z okazji obchodów 750 lecia Miasta Żywca.

 

 

 

 

  ZAWODY SPINNINGOWE

 

W dniu 24 czerwca na akwenie J.Żywieckiego odbyły się zawody spinningowe o Mistrza Koła 2018.

I miejsce i Mistrzem Koła na rok 2018, został: kol. Damian Pawłowski,

II miejsce zajął kol. Marek Ryczek,

III miejsce - kol. Krystian Pawłowski.

 

 

  DZIEŃ DZIECKA

 

XXI DZIEŃ DZIECKA

 

W dniu 03 czerwca 2018, nasze Koło Wędkarskie zorganizowało po raz kolejny wspaniałą imprezę z okazji Dnia Dziecka pod hasłem: "Żyj zdrowo na sportowo" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca - p. Antoniego Szlagora. Współorganizatorem imprezy było Niepubliczne Przedszkole Ekologiczno Językowe Mały Naukowiec. Burze i duże opady pokrzyżowały nam trochę plany, ale tylko na krótki czas. Ze względu na uciążliwy deszcz nie odbyły się zaplanowane zawody wędkarskie dla najmłodszych na Łękawce. Impreza odbyła się ostatecznie w obiekcie Dębina w Żywcu, a co najważniejsze nasi główni bohaterzy tego dnia - Dzieci, przybyli tłumnie wraz z rodzicami na imprezę i się świetnie bawili. Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny " 750 lat miasta Żywca", Wytypowaliśmy 12 głównych nagród w postaci pięknych albumów książkowych. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały również piękne pozycje książkowe. Nagrody wręczał Burmistrz naszego miasta. W międzyczasie słoneczko przepędziło deszcz i na łące na Dębinie pojawiły się zjeżdżalnie dmuchane. Dla wszystkich dzieci była to niesamowita frajda. Przeprowadziliśmy konkurs "Mam Talent". Tutaj w tym konkursie, poznaliśmy ogromny potencjał naszych Dzieci. Każde dziecko otrzymało wartościowe nagrody w postaci puzzli, wyrobów wełnianych, kredek, skakanek, piłek, zestawów sportowy itp. Kolejny konkurs był przeznaczony dla dzieci które już łowią ( z niewielką pomocą dorosłych), dzieciaki świetnie się spisały i otrzymały tym razem nagrody, które z pewnością przydadzą im się podczas wędkowania. Rzut do kosza po nagrodę, cieszył się również dużą popularnością, brały w nim udział prawie wszystkie Dzieciaki, za co otrzymały wartościowe nagrody książkowe, piłki i wyroby wełniane. Podczas całej imprezy nauczyciele z Przedszkola Mały Naukowiec malowały twarze i zabawiały najmłodsze Dzieci. Koniec imprezy to oczywiście przeciąganie liny i duuuużo uśmiechu i radości na twarzach naszych Dzieci. Podczas imprezy nie zabrakło grilowanych kiełbasek, ciasta, lodów, soczków, wody, kawy i herbaty. każde dziecko otrzymało również paczkę ze słodyczami.

Dziękuję:

- Panu Antoniemu Szlagorowi za uświetnienie naszej imprezy swoją obecnością,

- Pani Agacie Kłósak właścicielce Przedszkola Mały Naukowiec,

- Panom Przemysławowi i Jarosławowi Ziora z Firmy ,,Permed’’ za ufundowanie wyrobów wełnianych,

- Firmie ,,Żywiec Zdrój'',

- Panu Krzysztofowi Kumorek za ufundowanie nagród,

- Pani Małgorzacie Łukaszek z Piekarni Łukaszek, za przekazane ciasta i drożdżówki....,

- Panu Rafałowi Harężlakowi,

- Panu Marcinowi Majcher,

Panu Krystianowi Pawłowskiemu,

- Pani Marcie Kumorek,

- Pani Zofii Glońskiej,

- Pani Aleksandrze Pyclik.

Dziękuję wszystkim nauczycielom z Przedszkola Mały Naukowiec, naszym kolegom z Zarządu Koła, naszym żonom a przede wszystkim naszym członkom, którzy dobrowolnymi datkami dołożyli się do tej wspaniałej imprezy. Dziękuję wszystkim tym, którzy nam pomagali a tutaj ich nie wymieniłem. Do zobaczenia za rok.

Prezes Koła PZW Zabłocie Żywiec Bogusław Juźwa

 

 

 

Strona 2 z 18 < 1 2 3 4 5 > >>
 ZEGAR 1

Pogoda w ŻywcuGOŚCIE ODWIEDZAJĄCY
NASZĄ STRONĘ


Koło Pzw Zabłocie-zywiec PARTNERZY

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 REJESRTACJA NA STRONIE
KLIKNIJ TUTAJ
ZNAJDZIESZ WSKAZÓWKI
JAK SIĘ POPRAWNIE
ZAREJESTROWAĆ
NA NASZEJ STRONIE
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
1156843 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie