PZW KOŁO ŻYWIEC-ZABŁOCIE
   STRONA GŁÓWNA OPŁATY ZA ZNAKI 2019 ARTYKUŁY GALERIA FORUM WĘDKARSKIE REGULAMIN FORUM PZW KOŁA ŻYWIEC - ZABŁOCIE   
 DANE ADRESOWE
ZARZĄD KOŁA

MAPA DOJAZDU DO SIEDZIBY KOŁA PZW ZABŁOCIE -ŻYWIEC

DANE ADRESOWE

 ZAWODY WĘDKARSKIE
ZAWODY WĘDKARSKIE

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

 Na Forum
Najnowsze Tematy
SSR
WYPRAWA NAD BAŁTYK
DOBRA WIADOMOŚC
JAKIE RYBY W TYM ROK...
Na początek
Najciekawsze Tematy
NIE TYLKO DLA KAR... [50]
OGŁOSZENIA,KOMUNI... [39]
WĘDKOWANIE NAD JE... [23]
HUMOR WĘDKARSKI [14]
POGAWĘDKI O WĘDKO... [10]
 Witamy

KOŁO PZW ŻYWIEC ZABŁOCIE

tel. 693 111 775, po godz.15,00

e-mail: pzwkolozablocie@wp.pl 

 

  LOKAL KOŁA

  

PZW KOŁO ŻYWIEC ZABŁOCIE

przy MPWiK  Sp.z.o.o. w Żywcu

ul.Ks.St.Słonki 22.

 

Skarbnik koła - 660 463 019

 

Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć finansowo, to prosimy o wpłatę na

numer konta z dopiskiem:

Dobrowolna wpłata na rzecz koła.

nr konta: Bank Spółdzielczy w Żywcu

26 8137 0009 0016 0209 2000 0010

   

KALENDARZ IMPREZ WĘDKARSKICH - 2019

  

 

  KONFERENCJA

 

KONFERENCJA

 

W dniu dzisiejszym, uczestniczyliśmy w konferencji zorganizowanej przez Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu. Wśród wielu zagadnień, które zostały poruszone na spotkaniu (m.in. gospodarka ściekowa i wodociągowa na Żywiecczyźnie) najistotniejszym tematem, który nas wędkarzy dotyczy to odmulenie Jeziora Żywieckiego, oraz poprawa stanu środowiska wodnego na Żywiecczyźnie.

Projekt – odmulanie Zbiornika Tresna.

Docelowo ma być usunięte z obszaru zbiornika Tresna (100h) ponad 2,7 mln ton nanosów oraz mułu. Realizacja tego przedsięwzięcia przewidywana jest na lata 2021 do 2027. Na ten cel pozyskane są pieniądze w wysokości 160 mln zł. W końcowym etapie projektu - zagospodarowanie linii brzegowej Jeziora Żywieckiego pod względem rekreacji i wypoczynku.

 

 

 

  PAMIĘĆ O TYCH CO ODESZLIPAMIĘTAJMY 

 

......Przeszło koło nas tylu 
I tylu przed nami szło:
Jedno życie nie starczy,
Nie starczy żywotów sto.......


Odwiedzając groby swoich bliskich, pamiętajmy o naszych kolegach, którzy odeszli od nas do Krainy Wiecznych Łowów.

hosting
  OCHRONA WÓD ŻYWIECCZYZNY

 

CHROŃMY WODY BESKIDU ŻYWIECKIEGO

 

Woda jest i będzie nieodzowna do istnienia życia biologicznego i przyrody. Obecnie, teoretycznie, mamy już świadomość jak bardzo, jako cywilizacja, zdegradowaliśmy swe naturalne środowisko. Zatruwamy krystalicznie czystą wodę górskich potoków już w górnym biegu u samych źródeł. Jakże często widzimy wysypywanie różnorodnych śmieci i odpadów na zakolach tychże potoków. Jakże często tuż nad brzegami potoków w górskich wioskach Żywiecczyzny rozlokowane są tartaki i całe zwały odpadów poprodukcyjnych z tychże.

Dlaczego – wysypują wszelkie śmiecie i odpady nad brzegi potoków ?

Ano dlatego, że panuje powiedzenie ,,przyjdzie większa woda to zabierze”.

Tak - zabierze i przetransportuje do Zbiornika Tresna, który częściowo jest rezerwuarem wody pitnej dla Śląska. Ponadto wymaga on gruntownego czyszczenia bo tak jest zamulony.

Ha, przecież nikt nie wyczyści go za darmo tylko za ogromne pieniądze !

Kto płaci ? – MY WSZYSCY !

Na zdjęciach widzimy potężne wysypisko śmieci i odpadów na potoku Pewlica w Pewli Wielkiej. Śmietnisko sobie zrobili na zakolu potoku na urwistym brzegu – bo przy większym stanie wody, nurt, śmieci zabierze. Nawet jeżeli nie ma większych stanów wody to opady i spływające wody gruntowe non stop zatruwają potok Pewlicę, który wpada do rzeki Koszarawy na której w Świnnej jest ujęcie wody dla miasta Żywca, niecałe 8 km od zwałów śmieci.

Czyli – czystą górską wodę, którą ktoś zatruwa poprzez wysypywanie odpadów i śmieci, trzeba oczyścić,

kto za to płaci ? - MY WSZYSCY !

Trzeba powiedzieć temu zjawisku kategoryczne – STOP !

Ginie cały ekosystem wodny, brudna woda nierzadko z chemikaliami zagraża naszemu życiu a my przyglądamy się temu z bliska i nie możemy nic zrobić ?

Możemy i będziemy jako wędkarze i mieszkańcy naszego regionu walczyć z tą patologią!

Kilkadziesiąt śmieciarzy nie może zatruwać naszego dobra wspólnego, naszego bogactwa, które już bardzo szczupłe, kurczy się w zbyt szybkim tempie. Woda staje się towarem deficytowym i strategicznym, dlatego musimy dbać o każdy litr czystej wody i szanować środowisko wodne aby następne pokolenia nas nie przeklęły.

 

 

  ZARYBIANIE NARYBKIEM PSTRĄGA

 

Zarybianie dopływów rzeki Soły i Koszarawy SO1.

 

24 września, odbyło się zarybianie źródeł rzeki Soły i Koszarawy narybkiem pstrąga potokowego. Zarybiono źródła potoku Malinowski, Leśnianka, Twardorzeczka, Juszczynka, Bystra, Slanica - Sól, Krężelka. Swój czas i zaangażowanie poświęcili koledzy ze Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego oraz członkowie naszego koła. Oczywiście zarybiono resztę potoków na Sole i Koszarawie przez koło PZW Węgierska Górka i koło PZW Jeleśnia.

Ogółem do źródeł potoków, trafiło 54 tys.szt. narybku.

 

 

 

 

  ZAKOŃCZENIE SEZONU - X PUCHAR ROMÓW

 

Zakończenie sezonu, X Puchar Żywieckich Romów

 

W niedzielę 22 września odbyły się nasze ostatnie zawody na zakończenie sezonu o puchar, który ufundowali Żywieccy Romowie, członkowie naszego koła.. Zawody przebiegły w miłej atmosferze, pogoda dopisała i rybki też.

I miejsce zajął - kol. Ryczek Marek i do niego powędrował puchar, który wręczył przedstawiciel Romów. II miejsce - kol. Wawrzuta Eugeniusz,

III - kol. Pyclik Piotr,

IV - kol. Błachut Jan,

V - kol. Szafran Dariusz,

VI - kol. Warchocki Ryszard.

Nagrody wręczył Wiceprezes Zarządu Okręgu - kol. Kubalica Andrzej.

 

 

 

 

  XV PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŻYWCA

 

 

W dniu 1 września 2019r, na akwenie J. Żywieckiego (Łękawka) odbyły się zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Żywca.

I miejsce i Puchar zdobył - kol. Jan Błachut,

II miejsce zajął - kol. Marek Ryczek,

III miejsce - kol. Bogdan Buława,

IV - kol. Andrzej Kubalica,

V - kol. Piotr Pyclik,

VI - kol. Dariusz Szafran.

Zwycięzca odebrał z rąk Pana Burmistrza - Antoniego Szlagora, okazały puchar ufundowany na tą okoliczność, natomiast zawodnicy, którzy wzięli udział w zawodach otrzymali nagrody.

 

 

  NIE TYLKO ŁOWIMY RYBY

 

Remont przepławki dla ryb łososiowatych, sprzątanie jazu na rzece Sole.

 

Zamieszczamy artykuł, który opublikował na swojej stronie profil - Społeczeństwo Wędkarzy Polskich NASZE WODY.

23 sierpnia.

Dzień dobry dla wód powiatu Żywieckiego.

Dzisiejszy dzień opiewał między innymi o remont przepławki na jazie w Żywcu i sprzątaniu poniższego koryta rzeki Soły. Mamy poczucie satysfakcji współpracując z Kołem Żywiec_Zabłocie, które chcemy przy okazji tego artykułu wyróżnić za działanie na rzecz dobra wód.

Mamy poczucie satysfakcji współpracując dziś z wyżej wymienionym kołem i SSR Żywiec - Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego. Jesteśmy przekonani, że warto wspierać wszystkich, dla których jedynym i głównym celem jest dobro wód. Zdecydowanie tacy ludzie „perełki” wbrew pozorom mogą znajdować się wśród SSR jak i Kół wędkarskich w całej Polsce.

Warto już dziś zainteresować się czy takie koła u was istnieją i przenosić swoje kartoteki aby wspierać i pomagać rozwijać się tym, którym naprawdę zależy i na to zasługują. To w takich kołach warto pozostawiać swoje pieniądze, dając im szansę na ewentualny rozwój.. Mamy wiele przemyśleń w tych kwestiach i z naszego punktu widzenia to o czym piszemy jest jedną z najlepszych dróg.. Kolejną jest całkowite zaprzestanie opłacania składek, jednak wiele miłośników wędkarstwa aktywnego nie może sobie pozwolić na zrezygnowanie z kontaktu z naturalnym środowiskiem wodnym, które jest częścią ich życia.

Tak więc inicjatywa Koło PZW Żywiec-Zabłocie związana z usprawnieniem możliwości migracyjnych rybom łososiowatym bardzo nam się spodobała, dlatego też postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia, wspierając to koło w działaniach na rzecz dobra wód.

Przy okazji dziękujemy komendantowi terenowemu koła Żywiec_Zabłocie za zaangażowanie, pracę i użyczenie swojego prywatnego sprzętu niezbędnego do wykonywania prac podczas remontu przepławki.

W międzyczasie prac przy przepławce podjęliśmy się sprzątania odcinka Soły poniżej jazu wraz z komendantem i jednym z Jego strażników. Wyciągając wspólnie z koryta liczne opony i śmieci, które przybyli w późniejszym czasie strażnicy pomogli nam wyciągnąć na brzeg aby służby porządkowe mogły je odebrać. Udał się również przenieść uwięzione przed jazem ryby w tym pstrąga potokowego widocznego na fotografiach.

Wydarzyło się coś jeszcze, ale o tym napiszemy przy następnej okazji, miejmy nadzieję, że w międzyczasie coś więcej się wyjaśni. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy faktycznie działają dla dobra naszych polskich wód i tym którzy to wspierają. Pamiętajmy i powtarzajmy, wody są nasze.

Więcej zdjęć na profilu    Społeczeństwo Wędkarzy Polskich NASZE WODY   

 Zapraszamy do polubienia profilu Nasze Wody.


 

 

  XV PUCHAR MIASTA ŻYWCA

W dniu 29 czerwca na J. Żywieckim (Łękawka), odbyły się zawody gruntowe o XV Puchar Miasta Żywca. Słoneczna i ciepła pogoda zachęciła wielu członków naszego koła w rywalizacji zdobycia cennego pucharu oraz nagród. W zawodach udział wzięło 50 osób.  

I miejsce oraz Puchar Miasta Żywca zdobył:

kol. Krystian Pawłowski,

II miejsce zajął kol. Józef Machała,

III miejsce - kol. Robert Foltyński.

Nagrodzonych zostało 14 zawodników.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB.

 

 

 

  ZAWODY SPINNINGOWE - MISTRZOSTWO KOŁA

MISTRZOSTWO KOŁA

W dniu 22 czerwca na akwenie J.Żywieckiego, odbyły się zawody spinningowe o Mistrzostwo Koła.
Mistrzem Koła 2019 i zarazem I miejsce zajął:
kol. Patryk Pawłowski.
Puchar oraz medale wręczył kol. Dariusz Guzik.

 

 

  ZAWODY FEEDEROWE - MEMORIAŁ PAWŁA SZAFRAŃCA

 

ZAWODY FEEDEROWE

 Mistrzostwo Koła - Memoriał Pawła Szafrańca

W dniu 16 czerwca 2019r, na Łękawce odbyły się zawody feederowe o mistrzostwo koła w tej kategorii na rok 2019. Podczas trwania zawodów minutą ciszy uczczono pamięć naszego zmarłego kolegi Pawła Szafrańca. 

Pogoda nam dopisała, frekwencja również(uczestniczyło ponad 50 osób), rybki żerowały chimerycznie ale niektórzy zawodnicy potrafili zrobić wynik i zająć czołowe miejsca.

Tak więc, I miejsce i Mistrzem Koła w kategorii feeder na rok 2019 został:

kol. Eugeniusz Wawrzuta,

II miejsce zajął - kol. Józef Machała,

III - kol. Józef Pawłowski,

IV miejsce ex aequo - kol. Tomasz Wojtusiak i Wojciech Pawłowski.

Puchary, medale oraz nagrody wręczył Prezes Koła PZW Zabłocie.

Dziękuję kol. Szymonowi Błachutowi oraz Tomkowi Wojtusiakowi za wprowadzenie tych zawodów na stałe do kalendarza imprez oraz kol. Darkowi Guzikowi oraz Janowi Gibasowi za pomoc w organizacji zawodów.

Juz dziś zapraszamy wszystkich naszych członków na zawody feederowe w roku przyszłym ale będą to zawody II turowe, które odbędą się w dwóch sektorach.

                                                         Prezes Koła PZW Zabłocie - Bogusław Juźwa.

 

 

 

Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
 ZEGAR 1

Pogoda w ŻywcuGOŚCIE ODWIEDZAJĄCY
NASZĄ STRONĘ


Koło Pzw Zabłocie-zywiec PARTNERZY

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 REJESRTACJA NA STRONIE
KLIKNIJ TUTAJ
ZNAJDZIESZ WSKAZÓWKI
JAK SIĘ POPRAWNIE
ZAREJESTROWAĆ
NA NASZEJ STRONIE
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
1167453 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie