PZW KOŁO ŻYWIEC-ZABŁOCIE
   STRONA GŁÓWNA OPŁATY ZA ZNAKI 2019 ARTYKUŁY GALERIA FORUM WĘDKARSKIE REGULAMIN FORUM PZW KOŁA ŻYWIEC - ZABŁOCIE   
 WSPÓŁPRACA
WIEŚCI ZABŁOCKIE

SSR POWIAT ŻYWIEC

 DANE ADRESOWE
ZARZĄD KOŁA

MAPA DOJAZDU DO SIEDZIBY KOŁA PZW ZABŁOCIE -ŻYWIEC

DANE ADRESOWE

 ZAWODY WĘDKARSKIE
ZAWODY WĘDKARSKIE

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

 Na Forum
Najnowsze Tematy
SSR
WYPRAWA NAD BAŁTYK
DOBRA WIADOMOŚC
JAKIE RYBY W TYM ROK...
Na początek
Najciekawsze Tematy
NIE TYLKO DLA KAR... [50]
OGŁOSZENIA,KOMUNI... [39]
WĘDKOWANIE NAD JE... [23]
HUMOR WĘDKARSKI [14]
POGAWĘDKI O WĘDKO... [10]
 Witamy

KOŁO PZW ŻYWIEC ZABŁOCIE

Zebrania zarządu w każdy trzeci wtorek miesiąca

w godz. 16,00 - 18,30.

tel. 693 111 775, po godz.15,00

e-mail: pzwkolozablocie@wp.pl 

 

  LOKAL KOŁA

 

KOMUNIKAT !

 

Informujemy, że zgodnie z zapisem Statutu PZW § 14, pkt.8, składkę należy wnosić nie później niż do 30 kwietnia każdego roku. Po tym terminie, nieopłacenie składki skutkuje utratą członkowstwa oraz wynikających z tego tytułu uprawnień jakie daje członkostwo w PZW. Ponadto, po upłynięciu terminu opłat (tj. 30 kwietnia) każdy były członek musi wpłacić dodatkowo do składki - 25 zł  wpisowego i uzyskać akceptację ponownej przynależności do koła.

Przypominamy, że skarbnik koła przyjmuje składki tylko w lokalu koła przy

ul. Ks. St. Słonki 22  w wyznaczonych terminach.

W m-cu styczniu 2019:

- 08. 01.(wtorek)  od godz. 16,00 - 18,00,

- 17. 01.(czwartek) od godz.16,00 - 18,00,

- 29. 01.(wtorek) od godz. 16,00 - 18,00.

Skarbnik Koła - 660 463 019

OPŁATY ZA ZNAKI 2019 -  na pasku menu strony .

Następne terminy na m-c. luty będą opublikowane po 27 stycznia.

 

KOMISJA EGZAMINACYJNA

dla nowo wstępujących

Każdy zainteresowany wstąpieniem w szeregi PZW, jest zobowiązany zdać wymagany przepisami egzamin na Kartę Wędkarską. Aby przystąpić do egzaminu, należy wstawić się do lokalu koła w celu zapoznania się z materiałami, jakie każdy nowo wstępujący musi poznać. Komisja egzaminacyjna będzie pracowała w wyznaczonych terminach:

W m-cu styczniu komisja będzie pracowała w dn. 29.01. od godz. 16.00 - 18,00.

Więcej info - 693 111 775

  

 

KALENDARZ IMPREZ WĘDKARSKICH - 2019

 

 

  WALNE ZGROMADZENIE

 

 

 

  JUBILEUSZ 45- LECIA KOŁA

 

 

       22 września zostały zorganizowane uroczystości 45-lecia istnienia Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Zabłocie Żywiec. Uroczystości jubileuszowe zorganizowane zostały w Zajeździe ,,Dębina” w Sporyszu. W uroczystościach liczny udział wzięli członkowie naszego Koła jak również zaproszeni goście. Znana z pojemności sala z trudem pomieściła zebranych, którym często towarzyszyły rodziny.

Uroczystości rozpoczął Prezes Koła Bogusław Juźwa powitaniem zebranych Kolegów wędkarzy oraz zaproszonych gości w osobach:

- Burmistrza Miasta Żywca - Pana Antoniego Szlagora,

- Naczelnik wydz. kultury i współpracy z zagranicą – Panią Jolantę Gruszkę,

- Prezesa Zarządu Okręgu Bielsko Biała – Pana Wojciecha Duraja,

- Przedstawicieli Koła PZW Węgierska Górka,

- Przedstawiciela koła PZW nr 3 Bielawa – Pana Bolesława Mizerackiego,

- Społeczność Przedszkola Ekologiczno Językowego Mały Naukowiec w Żywcu.

Po przywitaniu zebranych, dzieci z Przedszkola „Mały Naukowiec”, uświetniły nasz jubileusz specjalnym występem prezentując rodzimy folklor. Po występie przedstawicielka przedszkola z rąk prezesa otrzymała podziękowanie za przygotowanie dzieci do występów a wszystkie dzieci nagrodzone przez zebranych oklaskami otrzymały torby pełne słodyczy i drobnych upominków. Prezes dziękując za występ zaznaczył fakt wzajemnej współpracy oraz udział przedszkolaków i nauczycieli w organizowanych przez nasze koło przedsięwzięciach ekologicznych. W części oficjalnej Prezes Koła pokrótce odczytał historię Koła oraz podsumował jego dorobek, oparty na pracy społecznej członków. Przystąpiono do podziękowań zaproszonym gościom za dotychczasową współpracę oraz udzieloną pomoc w organizowanych przedsięwzięciach przez koło Zabłocie Żywiec na rzecz ogółu społeczności wędkarskiej. Obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta Żywca – Pan Antoni Szlagor, nawiązał do zasług jakie Koło PZW Zabłocie Żywiec położyło w realizacji działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, ochrony i czystości wód oraz przyrody ojczystej. Podkreślił też prężną działalność Koła w zakresie organizacji licznych zawodów wędkarskich różnego szczebla a także promowania tej formy aktywnego wypoczynku jako formy rekreacji w naszym regionie. Burmistrz Miasta zwrócił również szczególną uwagę na organizowanie konkursów ekologicznych oraz imprez adresowanych do dzieci i młodzieży. Przekazał wszystkim zebranym i wędkarzom życzenia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności oraz taaaakiej ryby.

Następnie przystąpiono do wręczenia odznaczeń związkowych przyznanych dla naszych kolegów przez Zarząd Główny PZW w Warszawie. W ceremonii wręczania odznaczeń, wzięli udział Burmistrz Miasta Żywca - Antoni Szlagor, Prezes Zarządu Okręgu PZW Bielsko Biała – Wojciech Duraj, Prezes Koła PZW Zabłocie Żywiec - Bogusław Juźwa.

Złotą odznakę ,, Za Zasługi Dla Wędkarstwa Polskiego otrzymali:

- Kol. Andrzej Kubalica,

- kol. Maurycy Gorgoń.

Za swoją długoletnią działalność, propagowanie wędkarstwa na Żywiecczyźnie oraz zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego wyróżnienia w formie Pamiątkowego Medalu Miasta Żywca wraz z aktami nadania z rąk Burmistrza Pana Antoniego Szlagora oraz Prezesa Wojciecha Duraja otrzymali:

- Kol. Adam Urbański,

- Kol. Edward Gawron,

- Kol. Józef Socha,

- Kol. Edward Mikołajczyk,

- Kol. Wojciech Satława,

- Kol. Stanisław Gołuch,

- Kol. Ryszard Oleksa,

- Kol. Piotr Pyclik,

- Kol. Jan Gibas.

Podziękowanie za całokształt swojej pracy społecznej otrzymali:

- Kol. Stanisław Kupczak,

- Kol. Wiesław Kucharski,

- Kol. Józef Dziedzic,

- Kol. Antoni Habrych,

- Kol. Marek Okrzesik,

- Kol. Romowie z miasta Żywca.

Za pomoc materialną podziękowania otrzymali:

- Kol. Wojciech Świniański – właściciel Piekarni z Tradycją w Wieprzu,

- Firma ,,Permed” ze Skoczowa,

- Kol. Rafał Harężlak.

Po uroczystości wręczania podziękowań najmłodszy samodzielny wędkarz Koła – 9 letni Dominik Kumorek, wręczył byłym Prezesom koła, Kol. Adamowi Urbańskiemu oraz Kol. Stanisławowi Kupczakowi, kwiaty, natomiast kol. Dominik otrzymał od seniorów List Gratulacyjny oraz nagrodę.

Na zakończenie części oficjalnej wręczono Puchar i nagrody dla najlepszych zawodników, którzy uczestniczyli w zawodach wędkarskich o XIV Puchar Burmistrza Miasta Żywca.

Puchar i nagrodę za I miejsce otrzymał Marek Ryczek. Łącznie uhonorowano nagrodami za zajęte miejsca od 1 - 15.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego posiłku który zakończył oficjalny przebieg programu jubileuszu. W uroczystości ogółem wzięło udział 130 osób.

Tym samym rozpoczynamy następny okres wytężonej pracy na rzecz ekologii i pięknego hobby jakim jest wędkarstwo.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM PROFILU FACEBOKA      https://www.facebook.com/pzwkolozablocie/

Foto: Aleksandra Pyclik   ZARYBIENIE NARYBKIEM PSTRĄGA

 

Zarybianie narybkiem pstrąga potokowego

 

           Dzisiaj tj. 18 września, przy współudziale Okręgu PZW Bielsko Biała, zarybiliśmy rzekę Sołę i jej dopływy narybkiem pstrąga potokowego. Piękne i w znakomitej kondycji rybki poszły do wody. W zarybieniu udział brali koledzy z koła Węgierska Górka a także Żywiec Miasto. Szczególne podziękowania dla Wiceprezesa Okręgu Andrzeja Kubalicy, Łukasza Koniecznego, Tomasza Knapka oraz SSR z Okręgu PZW Bielsko Biała.

 

 

 

 

  ZAWODY O PUCHAR SENIORA

 

PUCHAR SENIORA

W miesiącu lipcu na akwenie J.Żywieckiego odbyły się zawody dla seniorów.

I miejsce zajął - kol. Adam Urbański,

II miejsce - kol. Józef Pawłowski,

III - kol. Janusz Błachut,

IV - kol. Tadeusz Pawłus,

V - kol. Piotr Pyclik,

VI - kol. Wiesław Kucharski.

 

  PUCHAR MIASTA ŻYWCA

W dniu 30.06.2018 odbyły się zawody gruntowe na Łękawce o XIV Puchar Miasta Żywca z okazji jubileuszu 750 - lecia miasta Żywca. Zawodnicy stawili się na miejsca o godz. 6.00. Sędzią głównym zawodów był nasz kolega z koła PZW Bielawa – Pan Bolesław Mizeracki.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – kol. Machała Józef,

II miejsce – kol. Janusz Błachut,

III miejsce – kol. Krystian Pawłowski.

O godzinie 16.00 rozpoczęły się uroczystości w związku z jubileuszem miasta Żywca w szałasie na Dębinie. Na tę uroczystość przybył Burmistrz Miasta Żywca p. Antoni Szlagor. Po wysłuchaniu hejnału miasta Żywca i krótkim przemówieniu pogratulował związkowi owocnej i długoletniej współpracy oraz uroczyście wręczył główną nagrodę: Puchar Miasta Żywca, a następnie pozostałe nagrody w postaci akcesoriów wędkarskich wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w zawodach. W uroczystości brało udział ponad 120 osób. Po uroczystym obiedzie rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Nasi wędkarze, którzy w większości przybyli ze swoimi małżonkami pokazali, że Koło Zabłocie jest zintegrowaną grupą i świetnie potrafi się bawić.

 

 

 

  PRZEMARSZ

 

 Nasze koło brało udział w uroczystym korowodzie z okazji obchodów 750 lecia Miasta Żywca.

 

 

 

 

  ZAWODY SPINNINGOWE

 

W dniu 24 czerwca na akwenie J.Żywieckiego odbyły się zawody spinningowe o Mistrza Koła 2018.

I miejsce i Mistrzem Koła na rok 2018, został: kol. Damian Pawłowski,

II miejsce zajął kol. Marek Ryczek,

III miejsce - kol. Krystian Pawłowski.

 

 

  DZIEŃ DZIECKA

 

XXI DZIEŃ DZIECKA

 

W dniu 03 czerwca 2018, nasze Koło Wędkarskie zorganizowało po raz kolejny wspaniałą imprezę z okazji Dnia Dziecka pod hasłem: "Żyj zdrowo na sportowo" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca - p. Antoniego Szlagora. Współorganizatorem imprezy było Niepubliczne Przedszkole Ekologiczno Językowe Mały Naukowiec. Burze i duże opady pokrzyżowały nam trochę plany, ale tylko na krótki czas. Ze względu na uciążliwy deszcz nie odbyły się zaplanowane zawody wędkarskie dla najmłodszych na Łękawce. Impreza odbyła się ostatecznie w obiekcie Dębina w Żywcu, a co najważniejsze nasi główni bohaterzy tego dnia - Dzieci, przybyli tłumnie wraz z rodzicami na imprezę i się świetnie bawili. Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny " 750 lat miasta Żywca", Wytypowaliśmy 12 głównych nagród w postaci pięknych albumów książkowych. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały również piękne pozycje książkowe. Nagrody wręczał Burmistrz naszego miasta. W międzyczasie słoneczko przepędziło deszcz i na łące na Dębinie pojawiły się zjeżdżalnie dmuchane. Dla wszystkich dzieci była to niesamowita frajda. Przeprowadziliśmy konkurs "Mam Talent". Tutaj w tym konkursie, poznaliśmy ogromny potencjał naszych Dzieci. Każde dziecko otrzymało wartościowe nagrody w postaci puzzli, wyrobów wełnianych, kredek, skakanek, piłek, zestawów sportowy itp. Kolejny konkurs był przeznaczony dla dzieci które już łowią ( z niewielką pomocą dorosłych), dzieciaki świetnie się spisały i otrzymały tym razem nagrody, które z pewnością przydadzą im się podczas wędkowania. Rzut do kosza po nagrodę, cieszył się również dużą popularnością, brały w nim udział prawie wszystkie Dzieciaki, za co otrzymały wartościowe nagrody książkowe, piłki i wyroby wełniane. Podczas całej imprezy nauczyciele z Przedszkola Mały Naukowiec malowały twarze i zabawiały najmłodsze Dzieci. Koniec imprezy to oczywiście przeciąganie liny i duuuużo uśmiechu i radości na twarzach naszych Dzieci. Podczas imprezy nie zabrakło grilowanych kiełbasek, ciasta, lodów, soczków, wody, kawy i herbaty. każde dziecko otrzymało również paczkę ze słodyczami.

Dziękuję:

- Panu Antoniemu Szlagorowi za uświetnienie naszej imprezy swoją obecnością,

- Pani Agacie Kłósak właścicielce Przedszkola Mały Naukowiec,

- Panom Przemysławowi i Jarosławowi Ziora z Firmy ,,Permed’’ za ufundowanie wyrobów wełnianych,

- Firmie ,,Żywiec Zdrój'',

- Panu Krzysztofowi Kumorek za ufundowanie nagród,

- Pani Małgorzacie Łukaszek z Piekarni Łukaszek, za przekazane ciasta i drożdżówki....,

- Panu Rafałowi Harężlakowi,

- Panu Marcinowi Majcher,

Panu Krystianowi Pawłowskiemu,

- Pani Marcie Kumorek,

- Pani Zofii Glońskiej,

- Pani Aleksandrze Pyclik.

Dziękuję wszystkim nauczycielom z Przedszkola Mały Naukowiec, naszym kolegom z Zarządu Koła, naszym żonom a przede wszystkim naszym członkom, którzy dobrowolnymi datkami dołożyli się do tej wspaniałej imprezy. Dziękuję wszystkim tym, którzy nam pomagali a tutaj ich nie wymieniłem. Do zobaczenia za rok.

Prezes Koła PZW Zabłocie Żywiec Bogusław Juźwa

 

 

 

  XIV PUCHAR STAROSTY ŻYWIECKIEGO

 

PUCHAR STAROSTY ŻYWIECKIEGO

 

Po raz czternasty, na akwenie J. Żywieckiego - Łękawka, zostały rozegrane eko zawody spławikowe o Puchar Starosty Żywieckiego. Wpierw odbył się konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży, która uczestniczyła w zawodach.

Nagrody za wiedzę o środowisku wodnym otrzymali: Dominik Kumorek, Grzegorz Wojtusiak, Jędrzej Caputa i Patryk Pawłowski.

W eko zawodach,

I miejsce zajął kol. Marek Ryczek,

II - kol. Dariusz Hańderek,

III - kol. Wiesław Kucharski,

IV - kol. Wojciech Kotomski,

V - kol. Grzegorz Pudełko,

VI - kol. Władysław Pudełko.

Puchar i nagrody wręczył Wicestarosta Żywiecki - Pan Stanisław Kucharczyk.

 

 

 

 

  PUCHAR PREZESA MPWiK - MISTRZOSTWO KOŁA

Na akwenie J. Żywieckiego - Łękawka w dniu 6 maja 2018, zostały rozegrane zawody spławikowe o jubileuszowy, XX Puchar Prezesa Zarządu MPWiK w Żywcu. W zawodach tych wyłoniono Mistrza Koła na rok 2018.

Najlepszym zawodnikiem, który zajął pierwsze miejsce oraz został Mistrzem Koła na rok 2018 to:

kol. Wojtusiak Tomasz,

II miejsce zajął - kol. Mirosław Kliś,

III - kol. Szafran Dariusz.

Puchar oraz nagrody wręczyła Pani Prezes Zarządu MPWiK w Żywcu - Halina Staszkiewicz.

 

 

 

 

Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
 ZEGAR 1

Pogoda w ŻywcuGOŚCIE ODWIEDZAJĄCY
NASZĄ STRONĘ


Koło Pzw Zabłocie-zywiec PARTNERZY

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 REJESRTACJA NA STRONIE
KLIKNIJ TUTAJ
ZNAJDZIESZ WSKAZÓWKI
JAK SIĘ POPRAWNIE
ZAREJESTROWAĆ
NA NASZEJ STRONIE
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
1058486 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie