PZW KOŁO ŻYWIEC-ZABŁOCIE
   STRONA GŁÓWNA ARTYKUŁY GALERIA FORUM WĘDKARSKIE REGULAMIN FORUM PZW KOŁA ŻYWIEC - ZABŁOCIE DLA KARPIARZY NASZEGO KOŁA RYBY ZŁOWIONE PRZEZ NASZYCH KOLEGÓW   
 WSPÓŁPRACA
WIEŚCI ZABŁOCKIE

SSR POWIAT ŻYWIEC

 DANE ADRESOWE
ZARZĄD KOŁA

MAPA DOJAZDU DO SIEDZIBY KOŁA PZW ZABŁOCIE -ŻYWIEC

DANE ADRESOWE

SPOŁECZNA STRAŻ RYBACKA

LINKI PZW

 ZAWODY WĘDKARSKIE
ZAWODY WĘDKARSKIE

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

 Na Forum
Najnowsze Tematy
SSR
WYPRAWA NAD BAŁTYK
DOBRA WIADOMOŚC
JAKIE RYBY W TYM ROK...
Na początek
Najciekawsze Tematy
NIE TYLKO DLA KAR... [50]
OGŁOSZENIA,KOMUNI... [39]
WĘDKOWANIE NAD JE... [23]
HUMOR WĘDKARSKI [14]
POGAWĘDKI O WĘDKO... [10]
 Witamy
  LOKAL KOŁA CZYNNY

 

Lokal koła i sprzedaż zezwoleń (znaki)

 w poniedziałki i czwartki każdego miesiąca od godz. 16,00 -18,00.

W pozostałe dni tygodnia - dzwonić do skarbnika.

SKARBNIK KOŁA - PAWEŁ SZAFRANIEC  535 764 330 

Prezes koła - 693 111 775

e-mail  -   pzwkolozablocie@wp.pl 

Zebrania Zarządu Koła w każdy trzeci czwartek miesiąca.

 


KALENDARZ IMPREZ WĘDKARSKICH - 2017 

 

 photo 1aplak_zpsxug3mwdd.png

  DZIEŃ DZIECKA

 

Współorganizatorem imprezy jest:

AKADEMIA POMYSŁÓW - Przedszkole Mały Naukowiec w Żywcu.

 

 

 photo DZIE DZIECKA -BROWAR 2016_zps3tafsjtv.jpg

Jak co roku organizujemy dla dzieci z okazji ich święta imprezę połączoną z łowieniem ryb oraz licznymi konkursami.

W tym roku, dzieci wraz z opiekunami o godz.10,00 meldują się na zbiórce na Moszczance. Tam odbędą się zawody w łowieniu ryb. Po zawodach ok.godz.11,00 wszyscy przejeżdżają do Szałasu na Łękawce gdzie odbędzie się druga część imprezy. Odbędzie się konkurs plastyczny, konkurs ,,Mam talent" gry i zabawy ruchowe, zabawy z animatorem i inne jeżeli dopisze nam pogoda. Dla dzieci mamy przygotowane słodycze oraz wspaniale nagrody. Prosimy aby zgłosić dzieci telefonicznie do dnia 26 maja.

Zgłaszanie i informacja pod. nr. 693 111 775

 

 

  ZAWODY WYJAZDOWE

KOMUNIKAT!


W dniu 15 lipca organizujemy wyjazd do Hałcnowa na staw ,,Karaś" na którym odbędą się zawody spławikowe. Szczegółowe info wkrótce !
Organizator zabezpiecza, transport, zapłatę za łowisko, piękny puchar, nagrody, poczęstunek i browarek. Wpisowe od osoby 20 zł, płacimy przed wyjazdem u prezesa.
Zapisy wraz z wpłatą tylko do dnia 30 czerwca.
Informacja pod nr. 693 111 775

 

 photo cbbb_zpsqu0lwmus.jpg

 

  ZARYBIANIE

 

Wiosenne zarybianie źródeł rzeki Soły, narybkiem pstrąga potokowego. Do wody poszło ponad 4 tys. szt. w dobrej kondycji narybku.

 

 

  ZARYBIANIE

 

 photo nnnnn_zpshbmf0hc3.jpg

 

 

Pracujemy non stop ! Nie robimy tego koledzy dla siebie ale dla przyrody - matki natury.

Zarybialiśmy pstrągiem nasze rzeki. Nie pisze tutaj ile i gdzie - bo po co. Przechodząca burza trochę nam zamieszała, mokrzy i brudni dokonaliśmy zarybienia do końca. Niektórzy ,,wędkarze" już kilka chwil po zarybianiu byli nad wodą aby łowić to, co zostalo wpuszczone kilkanaście minut wcześniej. Ważna informacja - pstrąg poszedł do wody i żaden nie jest miarowy.Średnio od 18 do 25.

 

 

  ZATOKA ,,POD MODRZEWIAMI''

 

 photo Nowy folder 2_zpsjplhudoq.jpg

 

Idzie nowe, nasi koledzy !

    Dzięki takim ludziom jak dyr. Zarządu Okręgu Bielsko Biała Pan Zbigniew Pszczeliński, Koordynator d/s. Ochrony Wód Z.O. Bielsko Biała - Pan Wojciech Duraj oraz Panu Pawłowi Nabielcowi z RZGW Żywiec udało się uratować odciętą zatokę ,,Pod morzewiami " od całkowitego wysuszenia i zagłady ichtiologicznej. Jak wiemy ostanie wysokie stany wód spowodowały napływ do zatoczki wszelkiego gatunku ryb, przede wszystkim tych, które w tym okresie składają ikrę. Wytarł się tam przed wszystkim leszcz. Kilka lat temu pewien pan odciął całą zatokę przekopem w który ,,wsadził" rury i tym samym jego ingerencja w naturę zniszczyła cały system. I właśnie tą ingerencję ,,niszczyciela wód Beskidu Żywieckiego " udało się zlikwidować poprzez udrożnienie przepływu z zatoki, bezpośrednio do J. Żywieckiego. Dziękujemy wszystkim, którzy służyli pomocom przy pracy udrażniania wypływu zatoki oraz przenoszeniu ryb. Przy tej pracy udział wbrali: Wojtek Duraj -koordynator Z.O d/s SSR,  Jacek Rybarski, Grzesiu Kubica z koła Zabłocie Żywiec oraz koledzy z kół ,,Beskidy'' Łodygowice.

 

 

  XIII PUCHAR STAROSTY ŻYWIECKIEGO EKO ZAWODY

 

 photo IIIII_2_zpsz5wgpej0.jpg

   W dniu 7 maja na akwenie J. Żywieckiego - Łękawka, odbyły się po raz XIII, eko zawody w kategorii spławikowej. Jednak przed rozpoczęciem zawodów wszyscy uczestnicy wzięli worki na śmieci i posprzątali ponad 300 m linii brzegowej łękawki. Podczas godzinnego sprzątania zebraliśmy ok. 800 kg śmieci, głównie butelki, plastyk, opony i inne odpady, które przypłynęły wraz z przyborem wody w ostatnich dniach. Absolutnie nie są to śmieci wędkarzy lecz wszelkie odpady, które są wyrzucane przez ludzi do potoków w dorzeczu Soły i Koszarawy. W dalszym ciągu jeszcze wiele mieszkańców całego regionu Żywiecczyzny wymaga intensywnej edukacji na temat ochrony środowiska i segregacji śmieci.

   Po sprzątaniu odbyły się zawody wędkarskie podczas których, zawodnik mógł użyć zanęty tylko w ilości 1kg oraz małe pudełko robaczków. Głównym celem tych zawodów to uczenie wędkarzy w umiarkowanym stosowaniu wszelakiej maści zanęt podczas wędkowania.

   Najlepszym zawodnikiem okazał się być, kol. Wiesław Kucharski, który zabrał piękny puchar ufundowany przez Starostę Żywieckiego.

    Drugie miejsce zajął, kol. Józef Pawłowski, III - kol. Tomasz Wojtusiak, IV- kol. Patryk Bazyliński, V - kol. Janusz Gawron, VI - kol. Antoni Habyrych.

   Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Żywieckiego.  photo Nowy folder4_zps35zawmur.jpg

  XIX PUCHAR PREZESA ZARZĄDU MPWiK

 

 photo ba6e38cd-2907-42bf-87be-c6bb43a3b5b3_zpsj4nwnoqv.jpg

 

W dniu 9 kwietnia 2017, na J.Żywieckim - Łękawka, zostały rozegrane po raz XIX zawody spławikowe o Puchar Prezesa Zarządu MPWiK w Żywcu. Zawodnicy również walczyli o tytuł Mistrza Koła 2017 w kategorii spławikowej. Rywalizacja była ostra ale tylko jeden zawodnik z wśród 25 startujących, okazał się być najskuteczniejszym wędkarzem łowiąc prawie 3kg ryb. Jest to wynik bardzo dobry, bo przez ostatnie kilka dni panowała zmienna pogoda, zimno też pokazało swoje oblicze co można było zauważyć po ,,drętwej'' wodzie.

Mistrzem Koła na rok 2017 oraz Puchar Prezesa Zarządu MPWiK zdobył

kol. Marek Piperek

II miejsce zajął - kol. Józef Pawłowski

III miejsce - kol. Stanisław Janik

Puchar oraz nagrody ufundowała Prezes Zarządu MPWiK w Żywcu - Pani Halina Staszkiewicz, które osobiście wręczyła zwycięzcom.

Zarząd kola PZW Zabłocie gorąco dziękuje tym wszystkim, którzy przyczynili sie do zorganizowania tej imprezy a wedkarzom za stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

 Więcej fotek na naszym fanpage Facebok.

 

  XIII BŁĘKITNA WSTĘGA RZEKI SOŁY

 

XIII BŁĘKITNA WSTĘGA RZEKI SOŁY.

MISTRZOSTWO KOŁA 2017.


W dniu 2 kwietnia 2017 r, na rzece Sole, odbyły się zawody muchowe o puchar Błękitnej wstęgi rzeki Soły. Po zawodach został wyłoniony mistrz koła na rok 2017.
Pogoda iście wiosenna, słonecznie i ciepło jak na początek kwietnia, woda szmaragdowa i przezroczysta jak na Hawajach tylko trochę jeszcze za twarda i przez to ryba nieco słabiej żerowała.

Nie przeszkodziło to jednak naszemu koledze Andrzejowi Kubalicy,

zająć I miejsce, wziąć puchar i tym samym zdobyć mistrzostwo koła.

II miejsce zajął - kol. Anatol Cimała,
III miejsce - kol. Piotr Glondys.mistrzostwo koła.

 

 photo Desktop7_zpseknmigua.png

 

 

  ZRYBIANIE

 

ZARYBIANIE KARPIEM.

W dniu 28 marca 2017 r, braliśmy udział w zarybianiu J. Żywieckiego,kroczkiem karpia. Ryba w dobrym stanie powędrowała do wody. Zarybienie prowadził Zarząd Okręgu PZW Bielsko Biała.

 

 photo Nowy folder 31-001_zpsfxjgdhtt.png

 

 

  WIOSENNE SPRZĄTANIE

 

WIOSENNE PORZĄDKI

W sobotę 25 marca, odbyło się wiosenne sprzątanie w dzielnicy Zabłocie. Co prawda nie wszędzie ale w tych miejscach gdzie śmieci naprawdę ,,kłuły'' w oczy. Posprzątaliśmy tereny nad brzegami rzeki Soły oraz tereny wokół naszych miejsc zamieszkania. W sprzątaniu udział wzięli - Grupa Jukocy Zabłockich, wędkarze z Koła PZW Zabłocie oraz Radny Miasta Żywca - Pan Gowin Jarosław. Następna eko akcja 21 kwietnia.

 

 photo Nowy folder2_zps6twzdklr.jpg

 

 

Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
 ZEGAR 1

Pogoda w ŻywcuGOŚCIE ODWIEDZAJĄCY
NASZĄ STRONĘ


Koło Pzw Zabłocie-zywiec PARTNERZY

 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 REJESRTACJA NA STRONIE
KLIKNIJ TUTAJ
ZNAJDZIESZ WSKAZÓWKI
JAK SIĘ POPRAWNIE
ZAREJESTROWAĆ
NA NASZEJ STRONIE
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Shunt by:
927520 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie